Poznaj techniki optymalnego pakowania plecaka turystycznego

Każdy wyjazd na wakacje, wycieczka czy też krótki wypad za miasto wiąże się z odpowiednim spakowaniem plecaka. Jaki sprzęt turystyczny wybrać?

Na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie pakowania?

Z natury proste pytania mogą okazać się dla wielu osób bardzo trudne. Wiąże się to z tym, iż w trakcie pakowania rośnie ilość „niezbędnych rzeczy”, które chcemy ze sobą zabrać. Pierwszą i najistotniejszą kwestią, na którą musimy zwrócić naszą uwagę jest zakup odpowiedniego plecaka turystycznego. Jego wybór zależy od tego, jak długo będzie trwał wyjazd oraz jak dużą ilość rzeczy zamierzamy ze sobą zabrać. Osoby, które wybierają się na dłuższą wycieczkę rowerową, bądź też pieszą powinny dokonać zakupu plecaka przeciwdeszczowego, odpornego na otarcia i posiadającego dodatkowe kieszenie. Wśród tego rodzaju sprzętu króluje Cargo, natomiast jednym z najbardziej funkcjonalnych jest plecak PP25 Janysport. Oprócz tego, że jest wykonany z tkaniny odpornej na różne warunki atmosferyczne to pozwala na swobodne przyłączenie dodatków takich jak np. obuwie, karimata. Jest to niezwykle wytrzymały sprzęt, który wyposażony jest w pas biodrowy.

plecaki turystyczne

Na dłuższe wyprawy warto wziąć ze sobą duży 70 litrowy plecak Wisport, który dostosowuje się zarówno do wzrostu jaki sylwetki danej osoby. W swoim wyposażeniu posiada takie elementy jak uchwyt do przymocowania nart, dodatkowe kieszenie boczne, komin dzięki któremu można zwiększyć jego pojemność aż o 13 litrów i wiele innych.

Na krótszą podróż warto zabrać plecak Wisport Sparrow 20 II + Chusta Helikon. Świetnie sprawdzi się podczas wypadów w góry, wycieczek rowerowych czy też rodzinnych wypadów za miasto. Mimo niezbyt dużych gabarytów jest niezwykle pojemny. Posiada system zawieszenia ACS, dodatkową kieszeń na przedzie oraz organizer. Jeśli już dobierzemy odpowiedni plecak turystyczny warto uzyskać odpowiedź na pytania dot. Tego, jak należy się pakować. Bardzo ważne jest to, aby nasz bagaż nie był zbyt ciężki, ponieważ dźwiganie na plecach ogromnego ciężaru będzie sprawiało dyskomfort. Przed podróżą warto zrobić listę rzeczy niezbędnych oraz sprawdzić prognozę pogody. Na spodzie plecaka turystycznego układamy rzeczy, z których nie będziemy od razu korzystać i takie, które są lekkie. Środkowa część powinna być wypełniona najcięższymi przedmiotami. Małe rzeczy warto trzymać w łatwo dostępnej kieszonce. Polecamy także nabycie opakowania wodoszczelnego, w którym można przechowywać sprzęt elektroniczny.

Źródło: plecaki turystczne - Adventure Squad