Niezbędny sprzęt turystyczny pod namiot

Któż z nas nie był choć raz w życiu pod namiotem? Wiosenno- letnia aura sprawia, że sporo osób decyduje się na udział w biwakach lub rodzinnych wypadach poza miasto. Jest to odpowiedni moment, aby uciec od zgiełku panującego w mieście oraz nadmiaru obowiązków.

Wybierając się na odpoczynek pod namiot należy pamiętać o zabraniu ze sobą niezbędnego sprzętu turystycznego. Co należy zabrać ze sobą? Ze względu na różnice temperatur panujące w dzień i w nocy warto zakupić ciepły śpiwór.

Ostatnimi czasy bardzo modne stały się śpiwory marki Coleman. Mają one duży zakres temperatur (nawet do – 18 stopni). Zrobione są z gładkiego poliestru oraz posiadają wodoszczelny worek. Zawierają także podwójną izolację Coletherm. Są dość drogie, ale warte swojej ceny.

Kolejnym śpiworem, na który warto zwrócić uwagę jest Fjord Nansen Finmark MID. Jest niezwykle ciepły, dzięki wbudowanemu Microfill’owi Super-Therm. Wykonany jest z delikatnego materiału, który przepuszcza parę wodną. Dodatkowo zawiera regulowany kaptur, dwubiegunowy zamek oraz Anti- Bite. Jest to system, dzięki któremu materiał nie wcina się w zamek. Fjord posiada również wewnętrzną kieszeń i jest odporny na mróz i wysoką temperaturę.

Znacznie tańszą, lecz równie dobrą alternatywą jest śpiwór Hi-Tech Seeb. Cechą charakterystyczną jest to, iż oprócz suwaka posiada także dodatkowe rzepy. Można go stosować od –2 do 15 stopni Celsjusza. Śpiwór składa się z trzech warstw: zewnętrznej wykonanej z poliestru, środkowej wypełnionej Hollowtech 200g/ 3m oraz wewnętrznej wykonanej z mikrofibry.

Decydując się na wyjazd pod namiot warto zabrać ze sobą także latarkę. Bardzo dobrze sprawdzi się Bushmen Flashlight Duo. Jest ona niezwykle energooszczędna oraz wytrzymała. Charakteryzuje ją niski pobór prądu. Może ona służyć jako latarnia. Bushmen kosztuje tylko 29 zł.

Innym godnym polecenia sprzętem jest latarnia Primus Canping Lantern. Posiada ona aż 9 diod, dzięki czemu zapewnia odpowiednie oświetlenie i nadaje się do każdego pomieszczenia. Latarnia Primus jest odporna na wodę.

Wyjeżdżając pod namiot warto zakupić dobrej jakości plecak. Na krótsze biwaki wystarczający będzie 20 litrowy plecak firmy Sparrow lub Janysport. Są to bardzo pojemne sprzęty, posiadające szereg kieszeni. Dzięki systemowi ACS są one wygodne.

Na dłuższe wypady pod namiot lepiej zabrać ze sobą Wisport Zipper Fox 40 lub Janysport PW50 Grot. Oprócz tradycyjnego sprzętu biwakowego warto mieć przy sobie nóż z krzesiwem Light My Fire czy też termosy i kubki np. termos Fjord Nansen Honer i kubek termiczny Neverland Travels.

Zachęcamy do zapoznania się ofertą dotyczącą sprzętów turystycznych prezentowaną na stronie adventuresquad.pl

Źródło: sprzęt turystyczny - Adventure Squad