Odżywki Animal, czy Trec?

Wybór odpowiednich odżywek nie jest zadaniem łatwym, tym bardziej, jeśli na rynku istnieją marki porównywalne, takie jak Olimp i Trec. Generalnie każdy producent ma w ofercie suplementy lepsze i gorsze, tańsze i droższe, a wybranie najlepszego czasem nie jest proste.

Kreatyna od obu producentów często jest zestawiana jako rozwiązania alternatywne. Jeśli chodzi o porównanie Mega Caps od Olimpu i Kreatyny od Treca to są to preparaty monohydratowe. Czystość i rozdrobnienie obu produktów są praktycznie identyczne, dlatego jedynym czynnikiem, który pozwala na ich odróżnienie jest cena, ale to również nie jest proste kryterium, bo wiele zależy od wielkości opakowania i sklepu – ze względu na to, że na kreatynie, podobnie jak na innych suplementach, ciąży bardzo wysoka marża, to sprzedawcy ostatecznie wpływają na cenę produktów.

Jeśli porównujesz kreatynę, nie powinieneś skupiać się w pierwszej kolejności na marce – dużo ważniejsza jest jakość produktu, a ta może wynikać z czystości lub formy chemicznej kreatyny: czym innym będzie hydrolizat, izolat i monohydrat. Warto najpierw przeczytać, która jest najkorzystniejsza.

Gdybyś dysponował dobrym laboratorium analitycznym, na pewno mógłbyś uzasadnić wybór między Olimpem, a Trecem, ale praktyka ćwiczących potwierdza, że pod względem jakości oba suplementy kreatynowe są bardzo zbliżone. Zdecydowanie większe różnice pojawiają się między odmianami kreatyny u tego samego producenta niż między skutecznością tej samej odmiany od różnych dostawców.

Jeśli planujesz na dłużej związać się z jednym producentem suplementów, co ma sens, jeśli na przykład zamierzasz stosować różne preparaty, to optymalnym rozwiązaniem jest wybór tego producenta, który daje większą możliwość wyboru. Jeśli chodzi o samą kreatynę, to Trec robi jej więcej typów, ale wszystkich suplementów więcej w ofercie ma Olimp Labs, natomiast obie firmy mają w ofercie i monohydraty i jabłczany kreatyny, więc konkurencja jest naprawdę bardzo wyrównana. Najlepiej po prostu sprawdzić na sobie, który preparat zadziała lepiej.

Źródło:
http://trocadero.pl/odzywki-animal-dla-kulturystow