Kapsułki, płyn, proszek… Jaką formę odżywek wybrać?

Producenci wszelkiego rodzaju odżywek prześcigają się w oferowaniu nam coraz to nowszych specyfików mających rzekomo zwiększyć naszą siłę, wydolność i pompę. Kolorowe reklamy atakujące nas z każdej strony na forach i portalach poświęconych kulturystyce zapewniają nas o zbawiennym wpływie wszelkiej maści substancji. Kupić możemy je pod coraz bardziej wysublimowanymi formami. Na drugi plan schodzą dieta, odpowiedni plan treningowy i systematyczność. Reklamy przekonują nas, że zamiast wypracowywać formę możemy ją kupić i dostarczyć do naszego organizmu w postaci magicznego proszku, płynu, kapsułek... No właśnie!? Pod jaką postacią suplementy i odżywki są najbardziej efektywne? Idealnym przykładem jest tu najpowszechniejsza kreatyna, która od lat jest najbardziej rozchwytywanym przez amatorów sportów siłowych suplementem diety. Kupić możemy ją nie tylko pod postacią proszku, czy kapsułek. Na rynku znajdują się keratynowe batoniki, napoje, a nawet gumy do żucia.

Na wstępie pominiemy batoniki, gumy i inne śmieszne wynalazki. Nie od dziś wiadomym jest, że są one jedynie sposobem na wyciągnięcie z nas pieniędzy, zaś ich „rewolucyjna formuła” jest niczym więcej niż kolorowym sloganem i zgrabnym hasłem reklamowym. Najtańsze i najczęściej kupowane są rzecz jasna suplementy pod postacią proszku. Konsumentów kusi tu rzecz jasna niska cena wynikająca z mniejszej wygody korzystania z suplementu pod taką formą. Zabieranie ze sobą pokaźnych rozmiarów pudła z proszkiem i rozpuszczanie go w wodzie przed spożyciem może być nieco kłopotliwe. Warto zaznaczyć tu, że większość odżywek traci swoją „magiczną moc” po dłuższym obcowaniu z wodą, przez co zabieranie na siłownie butelki z rozpuszczoną kreatyną lub cytruliną pozbawione jest sensu.

Amatorzy sportów siłowych stawiający na wygodę mogę wiec zaopatrzyć się w kapsułki lub tabletki z daną substancją. Z pewnością jest to rozwiązanie bardziej komfortowe i mniej czasochłonne, przez co zauważalnie droższe. Czy jest to dobre rozwiązanie? Pomimo licznych badań nie udowodniono, że którakolwiek z form powoduje lepsze efekty. Wybór formy suplementów zależy, więc wyłącznie od naszych osobistych preferencji i zasobności portfela. Jeśli zależy Ci na skutecznych odżywkach, które pomogą Tobie i Twojemu ciału zajrzyj na twoje-odzywki.pl. na tej stronie znajdziesz produkty, które zadbają o prawidłowe działanie Twojego organizmu i pomogą Ci osiągnąć wymarzony efekt bez trucia się i zmarnowanych pieniędzy.

www.twoje-odzywki.pl